Rahaga ümberkäimise nõuanded noortele

Arvete maksmisest üle jääv raha tuleb jagada toidu ja muude kuu jooksul vajalike kulude peale.Kindlasti peaksid lapsed saama esmased teadmised rahaasjade korraldamisest kodust. „Mulle mõjus hästi, et vanemad mulle taskuraha ei andnud ja meie pere laristada ei saanud – ma pole rahaasjades tuulepea.

Seitse märki, et sa ei oska rahaga ümber käia - sõ

.

Rahaga ümberkäimise nõuanded noortele -

. Asendamatu abimees nii õppematerjalide kui ka õpitava atraktiivsemaks muutmiseks on internet, kust saab kasulikku infot nii lapsevanem kui õpetaja.Internet ja aktiivõpe aitavad Õppimine mängu kaudu toimib väga hästi nii väiksemate kui suuremate laste puhul. Sellest arusaamiseks võib suuremate lastega koos pere-eelarvet teha – panna kirja kõik kuu tulud ja sinna kõrvale kirjutada igakuised väljaminekud arvetele: laenu- või üürimakse, kommunaalmaksed, telefoniarved, lisaks kulud transpordile, lasteaiamaksule jne.

Rahaga ümberkäimise õppimine algab lapsepõlvest -

. Edaspidi lisandub teadmiste jagajana kool ning õpetajad.

Samuti võiks rääkida sellest, et kui emal või isal raha rahakotist otsa lõpeb, ei saa seda „seina seest“ ehk pangaautomaadist piiramatult juurde võtta – kulutada saab nii palju kui teenid. Proovige koos lastega ise teha näiteks rahateemaline lauamäng või koostada ristsõna. Lasteaia ja põhikooliealiste seas on väga populaarsed Jänku Jussi multikad, mille leiab aadressilt www.lastekas.ee. Swedbank AS.

Rahaga ümberkäimise õppimine peaks algama varasest.

. Noorepere laen.. Rahaga ümberkäimise nõuanded noortele. Laenud palgatõendita intressivaba laen. Motiveerimisel aitab selline nipp: paku välja, et sellele summale, mis lapsel iganädalasest/igakuisest taskurahast kõrvale panna õnnestub, maksad sa intressi

Märkused