Mis on majanduskriis?

Märksõnaga majanduskriis seotud artiklid Äripäevas

. Luban, et üritan kirjutada nii lihtsalt kui võimalik. Palju lääneriikide raha selleks kulus, et NSV Liidust lahti saada, noh see on ka ilmselt suur saladus. Näiteks võiks ta mõelda selle peale kuidas need inimesed, kes sotstoetustest sõltuvad, täiesti nälga ei jääks. Huvitav on seoseid leida ka sõjatööstuse alalt. Ise ma lennukit leiutada ei kavatse, seega kasutan natuke tõlkematerjali The Wall Street Journalist. Esimene võõrsõna, mida praeguse olukorra kirjeldamiseks kasutatakse on “stagflatsioon”. Praegune olukord on paljuski sarnane eelmiste majanduskriisidega. Põhja kukkumine oleks pisut pehmem. Samuti oli lääneriikides sõjatulemuste parandamiseks uusi sotspoliitikaid, mis olid väga helded võrreldes eelnenud ajaga. Kui infatsioon tähendab laias laastus seda, et kõik läheb kallimaks, ehk hinnad tõusevad ja palk koos sellega ning samuti tänu suurele püsivale tarbimisele on ka tööpuudus väike, siis stagflatsioon on inflatsiooni paha ja halva kasvatusega sugulane. Kiirlaenud 20 eluaastast. Ehk kui korraliku inflatsiooni tingimustes on tööpuudus väike, siis stagflatsiooni ajal hakkab tööpuudus kah veel tõusma. Riigi eelarve valikud: raha viskamine tühjusesse või raha viskamine eestlaste töökohtadesse ja toetusteks, siis mina küll valiks inimesed. Palju raha sinna sõtta pandi, noh see on sõjasaladus.

Majanduskriis ja tavaline inimene. -

. Tõi see majanduskriis aga kaasa L-Euroopa sotspoliitikate muutumise: raha hakati kokku hoidma ja leiti, et igasugusteks sots toetusteks on liiga heldelt raha jaotatud. Samal ajal toimusid ka jamad Ida-Euroopa sots riikides, mis riigikordade muudatusi kaasa ei toonud. Sama periood on läänes tuntud ka kui sõjavastaste demmide ja hipide ajastu. Noh see summa, mida pole juba aastaid muudetud. Eesti laste toitmine toimub üldjuhul kodumaise tootmise arvel, sõdimine toimub välismaise sõjatööstuse tootmise heaks. Stagflatsioon on osaliselt sarnane inflatsiooniga: hinnad ikka tõusevad, aga tarbimine enam ei suurene ja seepärast toodetakse vähem ja kuna toodetakse vähem, siis on vaja ka töölistest lahti saada.. aastal tõi USA oma veast aru saades sõdurid sealt ära. Iraagi sõja tarbeks tehtud kulutused ei ole saladus, kuigi Eesti riigi eelarves neile eraldi rida ka ei ole. Mis on majanduskriis.

Sisuliselt oli ka see võitlus teistsuguse riigikorraldusega riigi vastu, eesmärgiks saada see oma poliitilise võimu alla. Sõja tulemuseks oli uus sotsialistlik riik ja paljude viha USA valitsuse vastu. Kõik, kel midagi segaseks jääb, võivad küsimusi esitada. Selle asemel vähendab ta eesti lastele tehtavaid riigi eelarve kulusid: Lukas: krokodill sõi laste toidu ära. Rääkides majanduse tsüklilisusest, siis praegu ongi õige aeg majanduse allakäiguks. Igatahes on see raha, mis läks poliitikaks, mitte inimeste heaoluks

Märkused