Lühidalt öeldes näeb võlgu jäämine välja nii:

Laenu üleviimine teisele laenuandjale. Kindla otstarbega krediit. Tempo on kiire ja õppekavad loogiliselt üles ehitatud, seega saan ma vähemalt araabia ja türgi keeli kõvasti harjutada. Teiseks oli kohe siiralt kahju näha, kuidas mõned professorid toidavad religiooniga kaasas käivaid negatiivseid stereotüüpe. Kõlab naljakalt, aga see oli tegelikult suur milestone. Näiteks hiljuti väitis üks doktorikraadiga professor tõsimeeli, et evolutsioon on väljamõeldis, sest inimestel on aju, aga loomadel ju aju ei ole. Teistes instituutides on mul sõpru mõlemast soost, kuid teoloogia instituudis on isegi sööklas kaks erinevat järjekorda, et poisid ja tüdrukud üksteisest igal ajal vähemalt meetri kaugusel oleksid. Siinsed tüdrukud on kõige siiramad ja südamlikumad türklased, kellega olen kokku puutunud ning nad teevad tõesti kõikvõimaliku, et ma end koduselt tunneksin. Kohati tundub mulle, et minu kohalviibimine on mõneti nagu vesi professorite Euroopa-sarjamise veskile. Siin proovitakse neid aga tingimata lahutada. Kusjuures see kehtib kõigis instituutides ja ilmselt ka teistes Türgi ülikoolides, sest tegu on pigem ühiskondliku sotsiaalse hierarhiaga.Kuna vanemad inimesed on kauem maailmas elanud, siis on neil alati õigus. Keeleõpe on siin samas väga tugev. Ühised lõunasöögid, kinoskäimised, kohvitamised, shoppamised on meil tavalised ning see on ka hea aeg, et üksteist paremini tundma õppida. Teate, ma hetkeks pööritasin silmi ja siis hakkas kohe päris kurb.Esiteks oli kahju mu kursusekaaslastest, kes on väga intelligentsed noored neiud, kuid kellele sisendatakse ülikoolis päevast päeva, et nad on liiga rumalad iseseisvalt mõtlemise jaoks. Nemad omakorda tahavad väga teada Eesti ja teiste Euroopa riikide kohta ning küsivad palju küsimusi kristluse ja ateismi kohta.

Foto: erakogu Nii küsitava väärtusega õpetustega käib siin kaasas aga paradoksaalne reegel, et professorite sõnades ei kahelda. Vali parim 400 euro väärtuses kiirlaen 6 kuuks. Ehk elan ma liialt idealistlikus mullis, kuid mulle meeldib mõelda, et religioon ja intelligents ei pea üksteisest tingimata lahus käima, vaid et need võivad üsna rahulikult ka ühes inimeses koos eksisteerida. No pole hullu, ilmselt oli tal bioloogia tundide ajal muude asjadega tegemist.

Juhtkiri: Veebivallamaja - Arvamus - Sakala

. See on tore!Nii saame kõik igapäevaselt kultuuriliselt tundlikumaks. Foto: erakogu Seotud lood:   Kuigi siinsed loengud tekitavad minus iganädalaselt hulganisti küsimusi, olen ma otsustanud siinset elu lihtsalt hea kogemusena võtta ning keskenduda pigem kultuuriliste kui akadeemiliste teadmiste kogumisele. Samuti armastatakse siin regulaarselt Euroopat ja kogu Lääne-maailma maha teha, luues mingeid pastakast imetud võrdluseid Euroopa ja Türgi vahel. Vastvalminud teoloogia instituudi kampus Üsküdari linnaosas. Lühidalt öeldes näeb võlgu jäämine välja nii:. Küsimusi ei küsita, vastuväiteid ei esitata, kõik kuuldu tuleb lihtsalt kirja panna ja eksamil sõna-sõnalt tsiteerida. Kuulan huviga lugusid sellest, miks nii noored neiud on otsustanud veeta oma elu juukseid kattes või teoloogiale pühendudes. Sammuke vaid puudu Iraani süsteemist, kus metroos eri sugudele isegi erinevad vagunid on. Siinsete noormeestega ma ei suhtle, sest, noh, see on keelatud. Teoloogia instituudi modernne interjöör. Üheski Euroopa ülikoolis ei saaks ma ealeski Lähis-Ida ja Türgit nii vahetult tundma õppida. Aga kui nii mõnigi asi igapäevases elus paneb mind muigama, siis tegelikult on mul endiselt hea meel, et ma siin olen. Ma igatsen võimalust loenguteemade üle arutleda ning professorite sõnades kahelda. Laenud Eraisikutelt – Soodne ja Parim Intress.

Eesti vahetustudeng Türgis: mis tunne on õppida.

. Siin pole isegi mitte seda võimalust - ainult halvad tudengid julgevad kahelda.

. Kuna nad teavad ise ka, et Läänest rääkides on nende ülikoolis õpe väga kallutatud, siis tulevad nad konkreetselt minu käest küsima, et kuidas siis asjad päriselt on

Märkused