Kuidas võlgadest vabaneda? Siin on lihtsad nipid

Haltuuraotsi võid leida ka mujalt – müü riideid, mida Sa enam ei kanna, üüri kodu Airbnb-s välja, osale tasulistes uuringutes… Võimalusi on palju. Ohverdused tasuvad end ära, kui oled lõpuks võlgadest vaba.Maksa korraga rohkemKui rahaline olukord paraneb või saad korraga suurema summa raha, tee suuremaid tagasimakseid. Võid tagastada terve laenu korraga, või lihtsalt suurendada igakuist makset. Või tee enda põhitöö juures , millel on suurem tunnitasu. Näiteks kallid spordiklubi liikmemaksud, Amazon Prime’i kasutajakonto, mida oli vaja vaid ühe toote kiireks tarneks – on aeg nendele lisakuludele lõpp teha. Võtad uue laenu paremate tingimustega – pikem tagasimakse tähtaeg ja/või väiksem intress, mis teeb kuumakse oluliselt väiksemaks. Kui Sinu krediitkaardilt kulutatud summa on krediidilimiidile väga lähedal, oled Sa kõrgema riskiga laenaja ja Sinu krediidiskoor läheb alla.LisatööotsadTeeni lisaraha. See võib olla raske ja pead ehk tavalisest rohkem töötama, kuid võlasumma kiirem vähenemine on väga motiveeriv. Kontrolli, kas laenuandja lubab seda teha ilma trahvi maksmata, ning vaata, et suuremad maksed läheksid kindlasti laenu põhiosa eest. Kuidas võlgadest vabaneda? Siin on lihtsad nipid. Kui põhitöö ületundide kõrvale aega jääb, siis nt goworkabit pakub. Taas on aeg ohvreid teha – vali kolme striimiteenuse asemel ainult üks, või jaga neid sõbraga. Annan kiiresti laenu kinnisvaratagatisel, SMS laenude võrdlus. Kuigi ühiskond taunib võlgu olemist, siis tihti pole sinna midagi parata. Laenu põhiosa tagasimaksmine mõjutab oluliselt intressisummat, mida tagasimakseperioodi jooksul kokku maksad. Kui sinu majapidamises on täiskasvanud lapsi, siis pane nad osa üüri maksma. Võlad võivad tekkida erinevatel põhjustel alustades õppe- või kodulaenust, lõpetades meditsiiniliste hädaolukordade ja remontidega. Nt käid töö juures dušši all.

Kuidas vabaneda võlgadest? -

. Lõpeta neti, TV jm lepingud. Vaata vaid, et põhitöö neisse investeeritud aja ja energia all liialt ei kannataks. Ülisuurte võlgade puhul võib kaaluda kõige äärmuslikumat varianti – eraisiku pankrot. Lõika kaart näiteks katki, kuid ära kontot sulge. Üpriski toores jõuvõte, aga kõige kindlam.

Firmastlahti - Vabane võlgadest juba täna!

. Oled vähem kodus: kulub vähem elektrit ja vett. Võid korraga nii konsolideerida kui ka refinantseerida, sest uue laenuga saad tagasi maksta ka mitu varasemat laenu. Mõnikord maksame teenuste eest enesele teadmata – võib-olla läks tasuta prooviperioodi lõppedes meelest konto tühistada, või ununes HBO kanali tellimus pärast “Troonide mängu” lõppu sootuks. Isegi, kui oled võlast täiesti vaba, ei tähenda see, et võid jälle ülemäära kulutama hakata. Makstes korra kokkulepitust rohkem, jätkad intresside maksmist vaid võlas osa järgi. Tee igakuine eelarve kus on kirjas kõik kulutused ja säti seda iga päev, et laenumaksed saaks makstud edaspidi poleks vaja võlgu võtta. Seepärast jagamegi nõuandeid, kuidas võlgadest kiiremini vabaneda. Võib olla, et pead millestki heast loobuma ja elukvaliteeti ajutiselt tagasi tõmbama.

Tallinnas on palju lihtsam tööl käia ja tööd leida kui maakohtades. See lihtsustab asju, sest erinevate arvete, maksete, intresside, ja muu taolisega sehkendamise asemel tegeled vaid ühe laenuga.

5 viisi, kuidas võlgadest vabaks saada -

. Loomulikult peab Sul jääma raha ka vabalt kulutamiseks, kuid säästa alati, ükskõik kui palju Sa ka võlgu ei oleks. Finantsnõustajaid on palju ja nad on tegelenud igasuguste probleemidega, ära karda nende poole pöörduda. Kui oled arendaja, saad aidata väikestel ettevõtetel üles seada lihtsamaid veebilehti. See on väga oluline punkt – eelarvesta nii et peale võlgade tasumist saaksid elada ilma võlgu võtmata. Ühtki üleöö toimivat lahendust ei ole, aga nende näpunäidete abil saab võlakoormat kergendada ja rahaga teadlikumalt ringi käia.Siht silme eesVõlgadest lihtsam vabaneda, kui Sul on selge eesmärk või motivatsioon. See on nende töö ja isegi, kui Sa tead, miks Sa võlgadesse sattusid ning mida teha, et neist pääseda, on hea mõnikord rääkida sõltumatu kolmanda osapoolega, kes juhendab ja aitab plaanile kindlaks jääda. Ei osta suitsu, alkoholi, riideid ega midagi, mida kriitiliselt vaja pole. Võid tunda, et oled kogemusest õppinud, kuid asjad väljuvad kergesti kontrolli alt. Sellepärast ongi tähtis arved alati läbi vaadata, isegi, kui maksed on automaatsed – võib juhtuda, et leiad oma kuludest makseid, mille olid täiesti unustanud.

SEADUS | Kuidas pankrotimenetluse abil võlgadest vabaneda?

Märkused