Kuidas tähistada pühi pankrotti minemata

SUUR JÕULULUGU | Kuidas tähistavad pühi Eesti rahatargad.

. Sööge, jooge, olge rõõmsad, hüpake üle tule ja hõisake julgesti, sest seegi on jaaniõhtu pühitsemine. Sellel ööl on kõik allikad tervendava ja noorendava väega. Tooge tuppa kased ja lilled, samuti ehtige nendega oma sõiduk. Kaskedega ehitakse samuti kiik.Koristage toad ja peske põrandad. Jaanijook on õlu ja kali.Esivanemad on pidanud tuld kui sellist pühaks, kuid eriti püha on pööriaja tuli. Pange selga pidurõivad, kui võimalik siis rahvarõivad. Laenu võtmine, laen võlgnikule. Seda hetke esivanemate kombel pühitsedes saame osa looduse imest ning laadime end algavaks poolaastaks tervise ja hea väega.Alates tänasest võiks hakata pühadeks valmistumaPühademeeleolu loomine algab kodus.

Jaanipäeva tähistamise traditsioonid | Latvia Travel

. Toidu jagamine loodusjumalatega pühitseb pidusöögi ja -õhtu. Tulekoha võib piduõhtul ümbritseda maasse pistetud kaseokstega. Võtke kaunites nõudes kaasa pidusöögid-joogid, toitude alla valge lina ning istumise alla tekk. Enne söömaasumist on perenaised andnud tulele või talu pühapaika jaanikahja ehk andi, natuke igast söögist ja joogist.

Otsige tule- ehk jaaniusse ning minge lähimale allikale silmi pesema. See on ju aasta tähtsaim püha. See on pidulik hetk, mille saateks sobib pillimäng ja laul.Vana tava on käia kolm korda päripäeva ümber tule, et suurendada selle mõju. Kui rahvas on enamjaolt kohal, võiks lõkke süüdata vanem lugupeetud inimene. Minge tulele võimalikult pikk maa jalgsi. Tulle pange üksnes puid, oksi, kände jm taimset ollust. Igaüks peab tulle viima kasvõi ühe oksarao.Tule süütamine on sündmus. Pühadetoidud on ka munad, kodused saiad, leivad ja pirukad ning rannas kalaroad. Tüdrukutele ja neidudele lillepärjad pähe. Tehke tulekoht aegsasti korda. Iga inimene peab minema tule äärde ja sinna viiakse ka haiged ja väetid. Et lõket oleks hõlpsam süüdata, seadke selle sisse peentest puudest, laastudest ja kasetohust hakatus. Külastagem siis eelolevate pühade ajal ka põliseid hiiepaiku ja viigem sinna tänumeeles lillepärgi ja muid ande nagu muiste.Suurte päevade põlistest tavadest saad pikemalt lugeda.Allikas: Ahto Kaasiku Facebooki lehtLoe lisaks:. Enne koitu peske end rohule langenud kastega, et saada hea jume ja tervis.Lahkunud omaste ehk kalmude külastamise päev.

Lugeja kirjutab: jõulud on tegelikult lihtsad! - Arhiiv.

. Varuge-valmistage pühadetoidud, mille hulgas on aukohal juust, sõir, kodujuust, kama, jogurt, jäätis ja muud piimaroad. Pidage vaid meeles, et tuli ei salli purjus ega kurja inimest. Ka sel päeval olgu autod kaseokste ja rahvuslippudega ehitud.Suvine päevapesa on üks viimaseid meieni jõudnud kogukondlikke hiiepühi. Vanasti on piduõhtu hakatuseks läidetud ridva otsas väike tõrvapütt, ehk kutsesõnn, mis annab kogunemiseks märku. Kuidas tähistada pühi pankrotti minemata. Esivanemad on öelnud, et jaaniöö on suur rõõmupüha, mil kogu loodus ja kõik inimesed peavad saama valgustatud. Soojendage end hoolega tule ääres, sest see tervendab ja tugevdab.Nautige selle imelise öö hääli, värve ja lõhnu. Jutustage vanu lugusid ja pärimusi, mõistatage, laulge, mängige murumänge, kiikuge, mängige pilli ja tantsige. Tulepuud seadke aga kokku alles mõned päevad varem, et linnud sinna pesa ei teeks

Märkused