Kas ma peaksin laenu võtma?

Kas ma peaksin laenu võtma. Nooremana imetlesid nad neid, kel oli võimalik elada oma majas. Siiski pole see takistanud neid laenu võtmast. Siin tulebki mängu „Jumalale andumus”. Vaata nelja Piibli põhimõtet, mis aitavad sul oma rahaprobleemidega toime tulla. Kui mõnes sellises olukorras laenu võtta, tuleks siiski järgida õigeid põhimõtteid. Laenude rahvineerimine, neste krediitkaart. Kui laenuandja ei pane paika kindlat maksegraafikut, siis tee seda ise ja pea graafikust kinni. Veel üks Aafrika päritolu vanasõna ütleb tabavalt: „Kui laenad mehelt jalad, siis lähed sinna, kuhu tema ütleb.” Nende sõnade mõte on, et kes on palju võlgu, sel pole vabadust teha seda, mida ise tahab. Raha laenamine kujutab endast ohtu ka inimese suhetele Jumalaga. Vastasel korral on raskused kerged tulema. Seega tuleks laenu tagasimaksmist väga tähtsaks pidada. Kuna laenamisega kaasnevad mõnikord hõõrumised, ei tohiks sellesse suhtuda kui rahaprobleemide kergesse lahendusse, vaid seda võiks kaaluda kui üht viimast võimalust. Tuleb aga tõdeda, et tänapäeva maailmas, kus kohest kasu peetakse kõige tähtsamaks, pole seda nõu sugugi lihtne järgida. Kui maksad laenu tagasi kohusetundlikult, aitab see hoida häid suhteid. „Stress, hingevalu ja magamatus lasusid raske koormana mu õlgadel.

Kas mul tasub laenu võtta? -

. Teisisõnu, parim viis võlguvõtmise kurbadest tagajärgedest pääseda on olla rahul sellega, mis meil on. Laenajal tuleb mõista, et seni, kuni ta pole laenu tagasi maksnud, on ta laenuandja võlglane. Võimaluse korral tagasta raha laenuandjale isiklikult, et saaksid teda tänada. SEE vanasõna on tuttav paljudele ida-aafriklastele ning peegeldab igas maailma nurgas elavate inimeste tundeid. Läks kaks aastat, enne kui nad oma rahalisest koormast lõplikult vabanesid. Peagi aga muutus igakuiste kõrgete tagasimaksete tasumine neile koormavaks. Näiteks kui aeg möödub ja tagasimaksed ei laeku õigeaegselt, võib laenuandja ärrituda. Tasapisi võib tekkida vimm ning suhted laenaja ja laenuandja vahel, ning koguni nende perede vahel, võivad muutuda pingeliseks.

Buduaari foorum - Kas võtaksid ilu nimel laenu?

. Samuti ei tohiks mõelda, et meil pole moraalset kohustust selliste inimestega asju ausalt ajada. Tasub mõelda, kas laenu on tõesti tarvis võtta. Kuhjuvad võlad võivad kaasa tuua palju muret, unetuid öid, ületööd, tülisid abikaasaga ning isegi perede purunemist, rääkimata võimalikest kohtuasjadest või vangistusest. Muidugi võib tulla ette ka erandeid, näiteks kui tekib hädaolukord ja mingit muud väljapääsu ei paista olevat.

Kas anda laenu? - Perekooli Foorum

. PIIBEL ANNAB TARKA NÕU Piibel pakub lihtsat vastumürki kiusatusele laenu võtta. ÄRGAKE! Raha eest võime osta mitmeid vajalikke asju, ent suurimaks rahulolu allikaks on asjad, mida raha eest ei saa.

Laenud - vaata, millised laenupakkumised on kõige soodsamad

. Tööpäevad venisid pikemaks ja neil jäi vähem aega oma laste jaoks. Selleks panid nad kokku oma säästud ning võtsid pangast ja sugulaste käest laenu. Isegi parimate kavatsuste ja hea planeerimise korral ei pruugi asjad minna alati nii, nagu loodame. Teiseks, maksa võetud laen kindlasti tagasi ning ära sellega viivita. Ühel hetkel otsustasid nad ka endale maja osta. See kõik lämmatas mind,” rääkis mees. Me ei peaks arvama, et kui keegi tundub jõukas, siis on tal kohustus meid rahaliselt aidata.

Eelnevat arvesse võttes on arukas olla raha laenamisega ettevaatlik

Märkused