Alkoholiaktsiisi tõus – muudab elu kibedaks või aitab sul raha säästa?

Eesmärk on vähendada energiasõltuvust Venemaalt imporditavast maagaasist, vajadus suurendada taastuvate energiaallikate kasutamist ning vähendada kahjulike kõrvalmõjudega fossiilsete kütuste tarbimist. maini ehk kütteperioodi lõpuni.

aastast vastavalt aktsiisimäärade tõstmise kavale.Eriotstarbelist diislikütust lubatakse edaspidi kasutada vaid põllumajanduses ja kalalaevadega Eestis kalastamisel. Alkoholiaktsiisi tõus – muudab elu kibedaks või aitab sul raha säästa.

Alkoholiaktsiisi tõusule pandi pidurit -

.

alkoholiaktsiisi tõus - Postimees: Värsked uudised Eestist.

.. Nutikas ja janune eestlane on alkoholi aktsiis tõusu tõttu hakanud käima piiri taga Lätis, et sealt vajaik kraam saada. Kalastamisel kaotatakse ära täielik aktsiisivabastus. Kilekotimaks on samuti saamas reaalsuseks.Osa Eestis kehtivatest aktsiisidest on tänaseks kaotanud kehtivuse.

alkoholiaktsiis - Postimees: Värsked uudised Eestist ja.

. Aastate jooksul on räägitud veel erinevatest aktsiisidest, mida kehtestada võiks, nagu rasva- ja suhkrumaks. Ka elektri tarbimist peab kontrolli all hoidma ning igasugust pakendamist ehk prügi tekitamist peab samuti aktsiisiga kontrollima.

Aktsiisimäärad | Maksu- ja Tolliamet

. aastal tõuseb aktsiis aga veelgi.Kütuse liigne tarbimine kahjustab keskkonda ning sealt saab teoorias raha teetööde rahastamiseks. Kiirlaenud sulas kätte

Märkused